Udział w licytacji nieruchomości.

Pytanie z dnia 22 kwietnia

Myślę o wzięciu udziału w licytacji komorniczej działki. W księgach wieczystych widnieje że jest tam hipoteka umowna łączna. Co to znaczy? Czy jeśli licytacja jest egzekucją to nic nie przechodzi na Nowego właściciela?

Dzień dobry, tak, co do zasady, nieruchomość nabywaną na licytacji komorniczej uzyskamy bez obciążeń (wpisy hipoteczne zostaną wykreślone najpóźniej po sporządzeniu planu podziału środków z egzekucji). Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 kwietnia 2022 08:22 Zmodyfikowano dnia: 25 kwietnia 2022 08:22 Obejrzało: 49 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, hipoteka umowna łączna zostanie wykreślona z księgi wieczystej licytowanej nieruchomości. Prawa które pozostają w mocy po przysądzeniu własności nieruchomości reguluje art. 1000 par. 2 i 3 Kodeksu postępowania cywilnego. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu na mój adres email: adwokat@kancelaria-guziński.pl Z poważaniem, adw. Wojciech Guziński

Odpowiedź nr 2 z dnia 25 kwietnia 2022 10:03 Zmodyfikowano dnia: 25 kwietnia 2022 10:03 Obejrzało: 49 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. W efekcie zakupu nieruchomości na licytacji komorniczej wygasają wszelkie obciążenia tej nieruchomości takie jak hipoteki. Oznacza to, że może Pan/i kupić nieruchomość bez obaw, że spadnie na Pana/ią odpowiedzialność za długi z tytułu rzeczonej hipoteki. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 25 kwietnia 2022 16:12 Zmodyfikowano dnia: 25 kwietnia 2022 16:12 Obejrzało: 47 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.