Towar niezgodny z opisem.

Pytanie z dnia 01 czerwca

Dzien dobry. Zakupiłam suknię ślubną na stronie Olx , stan używany. W opisie i na zdjęciach suknia była jak nowa, nie było się do czego przyczepić, ale gdy otrzymałam suknię czar prysl, suknia ma ukryte fizyczne wady gdzie nie było tego w opisie, w środku sukni występują lekkie zazolcenia i nie jest śnieżno biała jak wygląda na zdjęciach. Widać, że ta suknia już miała nie jedną wlascicielke. Próbowałam z tą Panią załatwić sprawę polubownie, ale nie udało się. Byłam w tej sprawie na policji aby złożyć zawiadomienie, ale odpowiedzieli mi, że oni nie mają podstaw bo otrzymałam towar który zamawiałam, a to, że nie jest zgodny z opisem to muszę założyć sprawę cywilną. Ta suknia nie nadaje się do ponownego założenia, tym bardziej tak w szczególnym dniu jaki jest ślub. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Należy odstąpić od umowy, skoro sprzedano Pani produkt posiadający wady. Następnie domagać się zwrotu zapłaty ceny od sprzedawcy, a samemu zwrócić zakupioną suknię (odstąpienie od umowy ma taki skutek, jakby umowa nigdy nie została zawarta).

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 czerwca 2021 14:20 Zmodyfikowano dnia: 2 czerwca 2021 14:20 Obejrzało: 20 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.