Pytanie z dnia 11 stycznia

Synowa po śmierci mamy,nie znalazła testamentu,ale mama jej powiedziała i mi i mojej żonie też,że tylko ona dziedziczy mieszkanie po mamie,gdyż była zameldowana i opiekowała się nią w czasie choroby.Ale brat synowej,który nie interesował się mamą,ani nie był na jej pogrzebie ,żąda spłacenia mu 50%wartości mieszkania Synowa straciła wszystkie swoje oszczędności na ratowania życia mamie,a więc jest załamana ,nie pracuję,opiekuję się 4 let bliżniakami ,jest na utrzymaniu męża.Co ma zrobić,czy będzie musiała spłacać brata?

Dzień dobry, jeżeli spadkodawczyni nie pozostawiła testamentu, to dziedziczenie powinno odbyc się na podstawie ustawy - Kodeksu cywilnego i do dziedziczenia powinny zostać powolane dzieci spadkodawczyni. Jeżeli odnajdzie się testament i całość spadku zostanie przepisane córce spadkodawczyni, to jej syn co do zasady uprawniony jest do zachowku. Jeżeli testament posemny się nie odnajdzie, to nie bedzie możliwości ustalenia jego treści na podstawie zeznań świadków, gdyz Kodeks wymaga trzech świadków, a wyłącza przy tym osobę, na której rzecz miałoby zostać dokonane rozrządzenie.

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 stycznia 2018 20:59:06 Zmodyfikowano dnia: 13 stycznia 2018 20:59:06 Obejrzało: 35 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.