świadczenie 500+ a praca za granicą

Pytanie z dnia 18 czerwca 2019

Pracuje za granicą i pobieram tam zasi logo ek rodzinny na 10 letnią córkę, czy ja mogę starać się o 500+ od lipca bo to jest niezależne od zarobków ale słyszałem że są z tym problemy i właśnie nie rozumiem dlaczego jeśli to miał być dodatek na każde dziecko, dla przykładu przedsiębiorca który zarabia 100000pln miesięcznie otrzyma 500+ a ja zarabiając za granicą kilka tysięcy nie moge otrzymać tego zasiłku.
Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sorawy i porade
Bardzo dziekuje Piotr

Przepisy unijne nie pozwalają na pobieranie świadczeń rodzinnych równocześnie w różnych krajach. Jeśli ktoś korzysta już ze świadczenia o podobnym charakterze za granicą, nie otrzyma go w Polsce. To zapobiega jednoczesnemu pobieraniu pełnej kwoty świadczeń o charakterze rodzinnym na te same dzieci w dwóch państwach w tym samym okresie. Taki mechanizm funkcjonuje już od dnia wejścia Polski do UE. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 czerwca 2019 01:05 Zmodyfikowano dnia: 22 czerwca 2019 01:05 Obejrzało: 221 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry Pani/Panu, Zgodnie z art. 1 ust. 3 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, prawo do świadczenia wychowawczego (czyli 500+) przysługuje osobom, jeżeli zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez okres, w jakim mają otrzymywać świadczenie wychowawcze, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy międzynarodowe o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień http://www.adwokat-katowice.com.pl http://www.rozwod-adwokat.com.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 czerwca 2019 14:15 Zmodyfikowano dnia: 23 czerwca 2019 14:15 Obejrzało: 220 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.