Sprawa karna.

Pytanie z dnia 13 września

Witam,czy to prawda ze jeżeli ktoś dostał wyrok 5 lat za wytwarzanie marihuany i czyn jest traktowany jako zbrodnia to na wokandę może stawać dopiero po odbyciu 3/4 kary?

Sz.P Może stawać na wokandę po upływie połowy kary. Jak wynika z art. 78 k.k. skazanego wolno warunkowo zwolnić po odbyciu przez niego co najmniej połowy kary. W pewnych przypadkach okres ten ulega podwyższeniu. Wobec recydywisty sąd może zastosować warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary dopiero po odbyciu przez niego co najmniej 2/3 kary. W przypadku multirecydywisty okres ten wynosi co najmniej 3/4 kary. Wymóg odbycia co najmniej 3/4 kary dotyczy także skazanych określonych w art. 65§1 k.k., a więc osób, które z czynu zabronionego uczyniły stałe źródło dochodów, popełniły przestępstwo w zorganizowanej grupie oraz osób, które popełniły przestępstwo o charakterze terrorystycznym. Jeżeli ma Pan życzenie mogę zająć się sprawą i złożyć wniosek o warunkowe zwolnienie i dopilnować sprawy w sądzie.. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 września 2022 12:00 Zmodyfikowano dnia: 14 września 2022 12:00 Obejrzało: 35 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, to zależy o co chciałby ubiegać się skazany. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 2 z dnia 14 września 2022 14:18 Zmodyfikowano dnia: 14 września 2022 14:18 Obejrzało: 35 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.