Spłata zobowiązań. Długi w MPK i mandaty.

Pytanie z dnia 11 maja

Witam serdecznie.
Miałem w swoim życiu różne sytuacje i trafiłem do Izby wytrzeźwień wiele razy. Czasami trochę na przymus. Nigdy nie byłem agresywny. Ale kwota to ok. 10.000 zł. Pracownik placówki oznajmij mi żebym wpłacił cokolwiek bo pójdę w końcu do więzienia na długi okres. Mam zameldowanie ale nie byłem tam z 15 lat. Nie mam stałego mieszkania. Kilka razy byłem w więzieniu na kilka dni bo nie stać mnie było zapłacić za mandat. Czy powinienem się przypominać, wpłacając np. 100 zł? Za bilety mpk też trochę poległem. Jest teraz ciężko z pracą. Od iluś miesięcy nie udzielam się towarzysko i staram się być porządnym człowiekiem. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Nieuregulowanie opłaty za pobyty w izbie wytrzeźwień to nie przestępstwo - jest to należność publicznoprawna, wynikająca ze stosunku administracyjnego - umieszczenia w izbie. Należy je spłacić. Można ubiegać się o ich umorzenie lub rozłożenie na raty.

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 maja 2021 16:10 Zmodyfikowano dnia: 12 maja 2021 16:10 Obejrzało: 27 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.