spłata pożyczki po rozstaniu partnerów

Pytanie z dnia 13 czerwca 2019

Witam mam taki problem. Mianowicie byłem w związku partnerskim z dziewczyną przez okres 4 lat. Rozstalismy się ale w czasie trwania związku dziewczyna zawarła pożyczkę n Auto w banku na jej nazwisko. Umowa kupna była napisana na jej matkę. W czasie trwania związku prosiła mnie o pomoc spłacać jej ten kredyt. Auto miało być dla niej ale okazało się być niezdatne do jazdy. Za dużo kosztów naprawy. Po rozstaniu zażądała i obwiniła że to ja to auto kupiłem takie popsute i że mam jej spłacić. Płaciłem w kwestii honoru 600 zł i łącznie splaciłem 1800 zł. A ma być zapłacone jej jeszcze 6600 zł. Wszyscy w koło z mojej rodziny twierdzą że dlaczego ja jej to płacę. I kwestia tego że grozi mi że jak nie zapłacę to pociągnie do odpowiedzialności moja rodzinę gdzie ja nie mam z nią żadnej umowy spisanej. Ciągle telefony jej, jej matki oraz ojca. Jako forma groźby. Ale to też się wiąże z tym że po naszym rozstaniu zaczęła się spotykać z funkcjonariuszem Policji i druga sprawa wiążąca się z tą pierwszą opisaną powyżej że Moja była kobieta zarzuciła mi że pożyczyłem 30 tysięcy złotych od osoby która według jej była powiązana z Mafią. Tylko że ja nie pożyczałem od nikogo takiego pokroju pieniądzy. I powiedziałem tej osobie że pieniądze odda moja była partnerka i że została nachodzona przez kogoś w pracy a ja napewno nikogo nie nasyłałem i mogę się poddać badaniu wykrywaczem kłamstw. Dla mnie to jest zastraszanie groźby i nękanie oraz wymuszanie pieniędzy. Boję się że może za dużo sobie pozwolić grozi mi również Policją sądem i Panią Adwokat. Prosiłbym i w dalszej rozmowie mogę podesłać wiadomości od każdej z tych osób.

Dzień dobry Panu, W oparciu o przedstawiony przez Pana stan sprawy wynika brak podstaw prawnych do domagania się spłat za samochód. W czasie trwania związku uzasadnienie wynikało z prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego i dzielenia się dochodami. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień http://www.adwokat-katowice.com.pl http://www.rozwod-adwokat.com.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 czerwca 2019 08:12 Zmodyfikowano dnia: 14 czerwca 2019 08:12 Obejrzało: 140 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.