Pytanie z dnia 12 stycznia

Pytanie: Witam. Mam problem z odzyskaniem swoich pieniędzy. Zawarłam umowę spółki cichej ze znajomym dniu 31.10.2013 r. On prowadził jednoosobową działalność gospodarczą i potrzebował pieniędzy na inwestycję w podpisany kontrakt. Jako wspólnik cichy pożyczyłam mu 19.824 tys. złotych. W umowie zaznaczyliśmy że w przeciągu 30 dni od zakończenia inwestycji wspólnik odda mi wkład który mu pożyczyłam i ewentualną część zysku . Kontrakt się zakończył z zyskiem dla niego, ale mi pieniędzy nie oddał. Cały czas odwlekał termin oddania mi pieniędzy. W konsekwencji zamknął swoją działalność w 2017 r. Co ja mam teraz zrobić, czy mam szansę odzyskać wkład który mu pożyczyłam. Bardzo proszę o pomoc.

Szanowna Pani, na podstawie przedstawionych przez Panią okoliczności, wskazuję że ma prawo Pani żądać zwrotu pożyczonej kwoty, bez względu na to, iż osoba ta zaprzestała prowadzenia działalności gospodarczej. Pozdrawiam radca prawny Zuzanna Jędrzejewska

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 stycznia 2018 12:57:45 Zmodyfikowano dnia: 17 stycznia 2018 14:42:12 Obejrzało: 92 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.