Pytanie z dnia 12 stycznia

Pytanie: Witam. Mam problem z odzyskaniem swoich pieniędzy. Zawarłam umowę spółki cichej ze znajomym dniu 31.10.2013 r. On prowadził jednoosobową działalność gospodarczą i potrzebował pieniędzy na inwestycję w podpisany kontrakt. Jako wspólnik cichy pożyczyłam mu 19.824 tys. złotych. W umowie zaznaczyliśmy że w przeciągu 30 dni od zakończenia inwestycji wspólnik odda mi wkład który mu pożyczyłam i ewentualną część zysku . Kontrakt się zakończył z zyskiem dla niego, ale mi pieniędzy nie oddał. Cały czas odwlekał termin oddania mi pieniędzy. W konsekwencji zamknął swoją działalność w 2017 r. Co ja mam teraz zrobić, czy mam szansę odzyskać wkład który mu pożyczyłam. Bardzo proszę o pomoc.

Szanowna Pani, na podstawie przedstawionych przez Panią okoliczności, wskazuję że ma prawo Pani żądać zwrotu pożyczonej kwoty, bez względu na to, iż osoba ta zaprzestała prowadzenia działalności gospodarczej. W celu uzyskania szczegółowej porady prawnej zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam radca prawny Zuzanna Jędrzejewska tel. 731 995 970 e-mail: kancelaria@zuzannajedrzejewska.pl www: jllegal.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 stycznia 2018 12:57:45 Zmodyfikowano dnia: 12 stycznia 2018 14:18:55 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.