Problem z sąsiadek,konflikt sąsiedzki

Pytanie z dnia 06 listopada 2019

Witam, w bardzo dużym skrócie. Mam problem z uciążliwym sąsiadem, który mieszka pode mną. Z jego mieszkania wydobywa się ogromny fetor który uniemożliwia normalne funkcjonowanie, nie można otworzyć okien ponieważ wszystko dostaje się do mojego mieszkania. Niekiedy ciężko przejść nawet na klatce schodowej. Pani nikomu nie otwiera i z nikim nie rozmawia. Nie wiadomo co robi w swoim mieszkaniu. Zgłosiłem sprawę do MOPS'u oraz na Straż Miejską - cisza , a przede wszystkim do mojej spółdzielni. Od tych ostatnich dostałem odpowiedź że to akurat mieszkanie należy do Agencji Mienia Wojskowego i to z nimi trzeba rozmawiać. Zgłosiłem więc wszystko do AMW, oni zaś oddelegowali mnie z powrotem do mojego zarządcy nieruchomości i ich upoważnili do rozwiązania problemu. Podsumowując nikt z tym nic nie robi.
Co mogę w takiej sytuacji ?

Witam, jest coś takiego, jak pozew o zaprzestanie immisji, w tym wypadku smrodu. Trochę może Pan znaleźć na ten temat tutaj: https://sip.lex.pl/procedury/postepowanie-w-sprawie-z-powodztwa-wlasciciela-nieruchomosci-o-zaprzestanie-immisji-przez-1610617374 https://poradnikpracownika.pl/-immisje-uciazliwosci-z-sasiedniej-nieruchomosci-jak-z-nimi-walczyc Pozdrawiam, Grzegorz Kantecki

Odpowiedź nr 1 z dnia 6 listopada 2019 21:21 Zmodyfikowano dnia: 6 listopada 2019 21:21 Obejrzało: 208 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.