Praca w niedziele i święta.

Pytanie z dnia 27 maja

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja pracy w niedzielę nie handlowe oraz w święta w sklepie typu "Żabka" na umowie o pracę? Mój pracodawca twierdzi, że mamy obowiązek pracować w niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy dlatego, że dana sieć jest placówką pocztową. W umowie jest informacja, że, " Praca odbywa się od poniedziałku do niedzieli na 2 zmiany".


Druga sprawa to czy pracodawca może mi kazać płacić za produkty przeterminowane? Pracodawca twierdzi, iż jest to winą pracowników że towar się nie sprzedał. W niektórych przypadkach pomimo wczesniejszej przeceny towaru z nadchodząca datą ważności i tak każą pracownikom dany towar wykupić. Mamy pod tym względem "słowny" podział obowiązków odnośnie pilnowania dat przydatności do spożycia produktow, tzn. Dany pracownik odpowiada przykładowo za jakis dział. Jeśli coś się przeterminuje nie z naszej winy, bo pod względem zasad towar jest ułożony odpowiednią kolejnością datową.

Proszę o w miarę mozliwosci szybką odpowiedź. Mam nadzieję, że w miarę możliwości dobrze i składniowo opisałam swój problem.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.