Pozew o podwyższenie alimentów.

Pytanie z dnia 12 maja 2023

Ojciec dzieci pracuje na budowie. Na umowie ma najniższa krajową a reszte dostaje "pod stolem". Zarabia okolo 6000 zl ogółem. Czy jest szansa na wieksze alimenty?

Dzień dobry, Tak, jest szansa. Sąd powinien badać potencjalne możliwości zarobkowe osoby zobowiązanej do alimentów. Trudno będzie wykazać, że ojciec zarabia konkretną kwotę. Można natomiast uprawdopodobnić, że zarobki w tym zawodzie kształtują się na wyższym poziomie niż deklarowane przez zobowiązanego do alimentów.

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 maja 2023 13:17 Zmodyfikowano dnia: 15 maja 2023 13:17 Obejrzało: 103 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. W sprawach o alimenty na rzecz małoletniego dziecka Sąd bierze pod uwagę możliwości zarobkowo finansowe zobowiązanego (ojca) do uiszczania alimentów a nie jego zarobki. Ojciec dzieci w odpowiedzi na pozew zostanie zobowiązany do przedstawienia miesięcznych kosztów i wydatków dotyczących jego utrzymania co dla niektórych już stanowi problem bo okazuje się, że więcej wydają niż zarabiają. Poza tym musi Pani przedstawić właściwy materiał dowodowy, żeby pokazać Sądowi że ojciec zdecydowanie zarabia więcej niż deklaruje / wynika to z umowy o pracę. Zapraszam do współpracy. Posiadamy bogate doświadczenie i praktykę m. in. w sprawach rodzinnych dotyczących alimentów. Z uszanowaniem, Radca prawny Michał Muchowicz (793 66 77 75; m.muchowicz@ksiazkiewicz-muchowicz.pl).

Odpowiedź nr 2 z dnia 15 maja 2023 13:28 Zmodyfikowano dnia: 15 maja 2023 13:28 Obejrzało: 103 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.