Postępowanie spadkowe i zniesienie współwłasności.

Pytanie z dnia 15 maja

Witam!-Mam dwa pytania-za miesiąc mam sprawę dotyczącą spadku i zniesienie współwłasności z 3 mojego rodzeństwa(wnioskujących) dla których jestem "biorącą udział"Jestesmy w współwłasnosci od 2018r.Do dzisiaj nie dostałam od nich kluczy od mieszkania .W tym mieszkaniu do stycznia tego roku mieszkał mój ojciec który zmarł.Swje udziały podpisał jako darowizne na rodzeństwo.Ja nie miałam mozliwosci kontaktu z ojcem od 2020r i nie mogłam wejsc do mieszkania gdyz zostały wymienione zamki a mój ojciec był zamykany i klucze zabierała siostra.Ja w odpowiedzi na wniosek zarządałam sobie od ms marca kwote 300zl za to ze nie otrzymałam kluczy.Jesli sprawa jest w czerwcu to czy mogę wysłac ponowne rządanie o wypłacenie mi zaległosci od 2020r za to ze nie mogłam miec kluczy i wejsc do mieszkania ??Drugie pytanie-mam nagraną na tel rozmowe z ojcem w której to ojciec mówi ze darowizne swojego udziału chciał zapisac wszystkim dzieciom tylko ze ja nie zostałam wystawiona przez siostre do darowizny tego udziału.Czy mogę zgrac tą rozmowe na płytke i dosłac jako dowód na to iż ojciec został okłamany i zmanipulowany -miał wtedy 87lat i był chory.Czy przy zamknieciu sprawy spadkowej bedzie to miało jakieś znaczenie??Dziekuję za uwage i odpowiedzi:)

Dzień dobry Pani, Odnosząc się do pierwszego pytania: czy mogłabym prosić o odpowiedź, na jakiej podstawie oczekuje Pani wypłacanie przez rodzeństwo zaległości od 2020 roku? Czy chodzi o żądanie rozliczenia się w związku z tym, że mieszkanie było wynajmowane? Proszę pamiętać, że jeżeli jest Pani współwłaścicielką odziedziczonego mieszkania, to powinna Pani ponosić koszty jego utrzymania, w tym płacić czynsz. Jeśli chodzi o nagranie rozmowy z ojcem, to rozumiem, że dowód ten miałby prowadzić do podważenia testamentu. Jeśli zatem dąży Pani do zakwestionowania testamentu, to wówczas konieczne jest złożenie w Sądzie wszystkich wniosków dowodowych, w tym płyty CD z nagraniem rozmowy. W razie dalszym pytań, proszę o kontakt telefoniczny z Kancelarią. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień tel. 728 382 525 e-mail: poczta@adwokat-katowice.com.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 maja 2021 14:34 Zmodyfikowano dnia: 16 maja 2021 14:34 Obejrzało: 61 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, oczywiście jesteśmy w stanie pomoc, konieczny jest wgląd do dokumentów sądowych, zalecam również pomoc profesjonalnego pełnomocnika, pozdrawiam

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 maja 2021 08:25 Zmodyfikowano dnia: 19 maja 2021 08:25 Obejrzało: 46 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.