Postępowanie rozwodowe.

Pytanie z dnia 08 lutego 2022

Witam.
Mam pewien dylemat, nie wiem jak mam się bronić. Postaram się pokrótce opisać sprawę.
Jestem w trakcie rozwodu. Żona mnie zdradziła, wniosła pozew o rozwód. Po wyprowadzeniu się ze wspólnego mieszkania wraz z dziecmi, utrudnia mi z nimi kontakt. Piszę więc wiadomości za pomocą komunikatora WhatsApp z moją "jeszcze" małżonką. Temat głównie dotyczy naszych wspólnych Dzieci. Z dziećmi nie mam jako tako kontaktu drogą cyfrową ponieważ zmieniła Dzieciom numery telefonów, oczywiście nie informując mnie przez dłuższy czas, jakie mają numery. Kont na messenger, etc. mają po kilka oraz parę do których nie mam dostępu - zostałem zablokowany. Małżonką bardzo robi mi pod tak zwaną "górkę". Póki co, wniosłem do Sądu o zabezpieczenie kontaktów z Dziećmi. Sąd zatwierdził tak więc przychodzę w określonych porach do ich miejsca zamieszkania. Jestem osobą spokojną, kulturalną więc niestwarzam tym samym żadnych problemów. Ona chce mnie całkowicie odciąć od siebie oraz Dzieci. Wracając właśnie do pisania z żoną poprzez komunikator. Pytam się jej m.inn. np. jak nasze Dzieci się czują, dlaczego mają nieobecność na danej lekcji, nie odrobione zadanie domowe czy o ocenach. Małżonką bardzo rzadko mi odpowiada a jak już raczy się odezwać to są to odpowiedzi typu : proszę mnie nie nękać, pisze również że mam ją niezastraszać (chociaż nic takiego do niej nie pisze by mogła czuć zagrożenie- robi to specjalnie)... No i przeszedłem do meritum mojego problemu. Parę dni temu, otrzymałem wezwanie na przesłuchanie do Prokuratury, gdzie zostałem podejrzany o czyn z art. 190a kk. Jak wygląda/przebiega takie postępowanie. Jak mogę się bronić?
Czy po przedstawieniu mi zarzutów, mogę zarządać okazania zebranych dowodów podczas przesłuchiwania mnie?
Czy w ogóle można uznać to za uporczywe nękanie w takiej formie jak opisałem skoro próbuję dowiedzieć się czegokolwiek o Dzieciach? Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc.

Dzień dobry, bez zapoznania się z wiadomościami, jakie kierował Pan do żony i jej odpowiedziami, nie sposób ocenić czy istnieje realne ryzyko poniesienia odpowiedzialności karnej. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 lutego 2022 11:25 Zmodyfikowano dnia: 8 lutego 2022 11:25 Obejrzało: 295 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

W opisanych przez Pana czynnościach nie znajduje znamion uporczywego nękania. Pan ewidentnie pyta o dzieci, z którymi chce mieć kontakt, a który to ''żona'' utrudnia.

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 lutego 2022 11:41 Zmodyfikowano dnia: 8 lutego 2022 11:41 Obejrzało: 293 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. 1. Sytuacja wygląda na dość poważną i dlatego powinien Pan rozważyć jak najszybsze skorzystanie z pomocy prawnej adwokata. 2. Dla udzielenia Panu odpowiedzi na pytanie czy istnieje ryzyko, że Pana działania zostaną zakwalifikowane jako nękanie, konieczna byłaby analiza m.in. wysyłanych przez Pana wiadomości. 3. Po wniesieniu do sądu aktu oskarżenia będzie Pan mógł wnieść o wgląd do akt sprawy (i w ten sposób zapoznać się z dowodami). Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 8 lutego 2022 12:27 Zmodyfikowano dnia: 8 lutego 2022 12:27 Obejrzało: 292 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.