Porada w sprawie trudnych mediacji.

Pytanie z dnia 27 kwietnia

Dzień dobry,
Proszę o informację czy udzielacie Państwo darmowej pomocy prawnej .
Chodzi o poradę w zakresie trudnych mediacji oraz pomoc w przygotowaniu propozycji zadośćuczynienia i wystosowaniu pisma z propozycją do strony przeciwnej mediacji.
Sprawa nie dotyczy bezpośrednio mnie ,tylko mojego partnera . Założona przez byłą sąsiadkę mojego partnera . Wdał się z nią w sąsiedzki konflikt ,w którym doszło do eskalacji ,zaburzenia spokoju miru domowego,uszkodzenia mienia ,dokładnie mówiąc drzwi wejściowych do mieszkania (przy czym mówiąc o uszkodzeniu chce zwrócić uwagę ,że jak śmieszne to niestety się nie wyda ,drzwi po prostu zostały obrzucone jajkami ...) oraz obrazy tej Pani licznymi epitetami,obecnie sprawa jest na etapie mediacji, niestety Pani nie wykazuje chęci współpracy z moim partnerem ,a jedynie w dalszym ciągu próbuje prowadzić do zaostrzenia konfliktu na co wskazuje chociażby grożenie mojemu partnerowi kolejna sprawa o nagabywanie ( w dalszym ciągu mam na myśli jeden i ten sam konflikt ), jednocześnie Pani wygraża partnerowi nagraniami ,które zrobiła swoim prywatnym telefonem komórkowym,gdy ten jej pod wpływem emocji ubliża. Niemniej Partner przyznał się do winy podczas mediacji i wyraził skruchę ,niestety Pani żąda dość dużego zadośćuczynienia w sprawie,które jest niewspółmierne do skali dokonanych czynów, jednocześnie jak już wcześniej wspominałam wygrażając,że to nie wystarczy i założy tak czy inaczej kolejna sprawę. Pokrótce rzecz opisując . Na dzień dzisiejszy również jest wyznaczony termin rozprawy w sądzie na 12.05. przy czym nie ukrywam ,że pomoc w miediacjach w sprawie i polubowne załatwienie sprawy ,bardziej nas interesuje aniżeli środki ostateczne w postaci ws.rozprawy.
Jesteśmy młodymi ludźmi , próbującymi sobie jakoś to wspólne życie razem ułożyć ,do czego też są niezbędne środki finansowe i przede wszystkim spokoj ,dlatego zależy nam żeby sprawę załatwić najlepiej jak się da, bez dodatkowych ofiar w postaci problemów finansowych w związku z wygórowanymi roszczeniami drugiej strony etc . Przy jednoczesnym zachowaniu wzajemnego szacunku i ku zadowoleniu obydwu stron z wypracowanego porozumienia.
Natomiast więcej o sprawie może po prostu opowiedzieć Partner .
Moje pytanie tylko brzmi ,czy jesteście Państwo w stanie pomóc w powyższym temacie ?

Dzień dobry, pomoc w powyższym zakresie zdecydowanie wykracza poza zakres bezpłatnej ogólnej informacji prawnej i może być udzielona za wynagrodzeniem. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 kwietnia 2022 15:19 Zmodyfikowano dnia: 27 kwietnia 2022 15:19 Obejrzało: 49 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, jak najbeardziej możemy podjać się prowadzenia sprawy - proszę o kontakt na adres email: tkkancelaria@wp.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 28 kwietnia 2022 09:25 Zmodyfikowano dnia: 28 kwietnia 2022 09:25 Obejrzało: 44 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.