Porada w sprawie karnej. Oskarżenie z art 270 kk.

Pytanie z dnia 20 kwietnia

Dostałem zarzut 270 1kk podpisałem się za teściową na umowie kupna sprzedaży samochodu a pieniądze wpłacilem na swoje konto nie rozliczając się z nią to było 25tys PLN co mi za to grozi ?

Dzień dobry, przestępstwo to podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Wymiar kary orzeczonej zależy do wielu czynników m.in. okoliczności sprawy, karalności, postawy po popełnieniu przestępstwa. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 kwietnia 2022 17:13 Zmodyfikowano dnia: 20 kwietnia 2022 17:13 Obejrzało: 162 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Zgodnie z art. 270 § 1 kodeksu karnego. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Po drugie karalne jest także wykorzystanie danych osobowych w celu wyrządzenia osobie szkody majątkowej (przestępstwo z art. 190a k.k. - kara od 6 miesięcy do 8 lat). Po trzecie, przepis ten może wystąpić w zbiegu z przestępstwem oszustwa z art. 286 § 1 k.k., gdzie kara jest taka sama jak przy ww. przestępstwie. Każda sytuacja prawna otwiera różne możliwości prawne, w zależności od okoliczności sprawy. Polecam skontaktować się z adwokatem, do którego ma Pan zaufanie, a jeżeli jest Pan w stanie wykazać, że poniesienie kosztów obrony nie jest możliwe, może Pan wystąpić o przyznanie obrońcy z urzędu. Pozdrawiam, adw. Anna Wróbel

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 kwietnia 2022 13:04 Zmodyfikowano dnia: 21 kwietnia 2022 13:04 Obejrzało: 131 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę, tel. 604183261.

Odpowiedź nr 3 z dnia 21 kwietnia 2022 22:52 Zmodyfikowano dnia: 21 kwietnia 2022 22:52 Obejrzało: 118 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.