Porada w sprawie apelacji o podwyższenie alimentów na dziecko.

Pytanie z dnia 24 lipca

Dzień dobry,

Chciałabym zapytać o 2 kwestie związane z apelacją w sprawie o wyższe alimenty dla dziecka:

1. jeśli przez całą I instancję wykazywałam, że jestem osobą bezrobotną (składałam zaświadczenia z urzędu pracy) to jeśli wraz z apelacją wykażę, że niedawno dostałam pracę na kilkaset złotych netto miesięcznie to w takiej sytuacji na pewno sąd II instancji za kilka miesięcy zobowiąże mnie do złożenia PIT-u 37 za rok 2022 czy nie jest to na 100%, że zostanę zobowiązana do złożenia takiego PIT-u za rok bieżący?,

2. czy brak w apelacji wniosku o rozprawę będzie miał bardzo niekorzystny wpływ na wyrok w apelacji czy też brak wniosku o rozprawę nie będzie mieć większego znaczenia dla wyroku końcowego?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Dzień dobry, 1. PIT-37 za bieżący rok sporządzi Pani i złoży dopiero w 2023 (do kwietnia 2023 roku), więc sąd nie może zobowiązać do złożenia dokumentu, który jeszcze nie istnieje; może natomiast zobowiązać do dostarczenia np. zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy 2. trudno ocenić - niekiedy brak wniosku o apelację powoduje, że sprawa jest rozpoznana wcześniej, ale nie ma takiej gwarancji; na rozprawie można jednak zająć dodatkowe stanowisko i podkreślić niektóre argumenty w sprawie, co może np. wpłynąć na pogląd sądu na sprawę, lecz nie zawsze tak jest. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 lipca 2022 15:15 Zmodyfikowano dnia: 25 lipca 2022 15:15 Obejrzało: 31 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.