Porada w sprawie apelacji o podwyższenie alimentów na dziecko.

Pytanie z dnia 24 lipca 2022

Dzień dobry,

Chciałabym zapytać o 2 kwestie związane z apelacją w sprawie o wyższe alimenty dla dziecka:

1. jeśli przez całą I instancję wykazywałam, że jestem osobą bezrobotną (składałam zaświadczenia z urzędu pracy) to jeśli wraz z apelacją wykażę, że niedawno dostałam pracę na kilkaset złotych netto miesięcznie to w takiej sytuacji na pewno sąd II instancji za kilka miesięcy zobowiąże mnie do złożenia PIT-u 37 za rok 2022 czy nie jest to na 100%, że zostanę zobowiązana do złożenia takiego PIT-u za rok bieżący?,

2. czy brak w apelacji wniosku o rozprawę będzie miał bardzo niekorzystny wpływ na wyrok w apelacji czy też brak wniosku o rozprawę nie będzie mieć większego znaczenia dla wyroku końcowego?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Dzień dobry, 1. PIT-37 za bieżący rok sporządzi Pani i złoży dopiero w 2023 (do kwietnia 2023 roku), więc sąd nie może zobowiązać do złożenia dokumentu, który jeszcze nie istnieje; może natomiast zobowiązać do dostarczenia np. zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy 2. trudno ocenić - niekiedy brak wniosku o apelację powoduje, że sprawa jest rozpoznana wcześniej, ale nie ma takiej gwarancji; na rozprawie można jednak zająć dodatkowe stanowisko i podkreślić niektóre argumenty w sprawie, co może np. wpłynąć na pogląd sądu na sprawę, lecz nie zawsze tak jest. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 lipca 2022 15:15 Zmodyfikowano dnia: 25 lipca 2022 15:15 Obejrzało: 113 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.