Porada w prawie spłaty pożyczki. Skierowanie na mediacje.

Pytanie z dnia 23 listopada

Dzien dobry.
Zwracam się do Panstwa z prośbą o pomoc w zakresie Pożyczki ............ .
Dzisiaj dostałem odpis pozwu i zobowiązują mnie do złożenia w powyższym terminie Oświadczenie czy zgadzam na skierowanie sprawy do mediacji oraz wzywają mnie do złożenia odpowiedzi na pozew w terminie 2 tygodni.
Dodam że pożyczkę zaciągnąłem rok temu na kwotę 4000 zl .. do oddania jest 10 sieć tysięcy...

Były momenty ze spłacałem, Były momenty ze moe spłacałem do zostałem zatrzymany do zakładu karnego na 5 miesięcy za nieodrobione godziny spoleczne ..
Po czym wyszedlem stracilem pracę.. zacząłem pracować i pomału spłacać lecz po 3 miesiącach agencja nie przedłużyła umowy i znowu jestem na lodzie .. na zasilku dla bezrobotnych .
Prosze o jakąkolwiek pomoc z Pana strony .

Dzień dobry, a jakiej pomocy Pan potrzebuje ? W przygotowaniu odpowiedzi na pozew ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 listopada 2022 09:37 Zmodyfikowano dnia: 24 listopada 2022 09:37 Obejrzało: 16 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, w pierwszej kolejności stanowczo rekomenduję złożyć odpowiedź na pozew o zapłatę - inaczej może zostać wydany wyrok zaoczny, ponieważ sąd może potraktować brak Pana odpowiedzi jako niezajęcie stanowiska w sprawie. Myślę, że przy tak dużej kwocie żądania w porównaniu do kwoty zaciągniętej pożyczki, można bronić się, że pozaodsetkowe koszty kredytu są wygórowane i nie powinny być zasądzone jako uznane za klauzule abuzywne, które nie były z Panem uzgadniane indywidualnie. Złożenie odpowiedzi na pozew jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że pozwoli też wydłużyć całość postępowania i odwlec w czasie ewentualny obowiązek zapłaty na wypadek przegranej. Mediacje sądowe też pozwolą co nieco odwlec, ale zaznaczam, że one są płatne. Zapraszam do kontaktu, pomogę Panu przygotować odpowiedź na pozew, aby jej treść była dopasowana do Pana sytuacji i potrzeb. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 24 listopada 2022 12:06 Zmodyfikowano dnia: 24 listopada 2022 12:06 Obejrzało: 16 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.