Pieczątka za zgodnością z oryginałem. Dokumentacja medyczna.

Pytanie z dnia 16 maja

Dzień dobry.
Poszukuję odpowiedzi na następujące pytanie.

Czy powinnam użyć pieczątki za zgodność z oryginałem?

Sprawa dotyczy dokumentacji medycznej, która została wygenerowana elektronicznie i podpisy są tylko w postaci nazwiska lekarzy z nr prawa zawodu a dokumemty wymagające podpisu są podpisane elektronicznym podpisem.

W momencie przekazywania takiej dokumentacji np. Dla sadu czy prokuratury w całości udostępniona jest na płycie CD a całość jest potwierdzana podpisem elektronicznym jako potwierdzenie zgodności przez Dyrektora.

Pytanie mam co do pojedynczego dokumentu o który wnioskuje np. Sąd lub nawet os. prywatna ale z zaznaczeniem, ze oczekuje go w formie papierowej.

Dokument wygenerowano jak wyżej opisałam przez tzw. Bialy personel.
Czy (ja jako pracownik admin.) powinnam opatrzyć ten wydruk pieczątka za zgodność, skoro to dok. elektroniczny i nie posiada żadnej innej formy papierowej, brak odręcznych podpisów na nim?

Czy w takich przypadkach powinno się użyć innej formy potwierdzenia dokumentu np. Wydrukowano, dnia...(dokument generuje np. lekarz lub pielęgniarka) moja rola to tylko wydruk. Zaznaczę, iz na żadnej ze stron dokumentacji nie ma zapisu, iż jest to dokument elektroniczny i nie wymaga podpisu i pieczęci pracownika.

Pieczęci za zgodność używałam dotąd do stwierdzenia zgodności na kopii dokumentu wykonanej z formy papierowego oryginału z podpisami. Czy zgodność z oryginałem także ma dotyczyć tego co widzę w systemie?

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.

Nie jest to kwestia uregulowana w przepisach. W niektórych szpitalach funkcjonuje pieczątka "za zgodność z wersją elektroniczną" i to rozwiązuje wszelkie wątpliwości co do pochodzenia wydruku.

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 maja 2021 17:37 Zmodyfikowano dnia: 17 maja 2021 17:37 Obejrzało: 17 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.