Oskarżenie o kradzież w sklepie.

Pytanie z dnia 14 stycznia

Dzień dobry. Na początku stycznia tego roku w drogerii podszedł do mnie ochroniarz i wezwał na zaplecze w celu rozpoznania siebie na monitoringu. W połowie listopada byłam dwa razy dzień po dniu i nie zapłaciłam za zakupy wartości 68zł. Rozpoznałam siebie oczywiście. Została wezwana policja i mam wezwanie na komisariat w celu wyjaśnień. Ten sam ochroniarz z przekazał informację , że była kradzież w grudniu testera wody toaletowej w Wstyd mi bardzo, bo to nie powinno się wydarzyć. Nie mam pojęcia czemu tak się zachowałam. Jednocześnie boję się strasznie co będzie dalej. Czy podczas przesłuchania policja może mi dać mandat? Jaka będzie dalsza droga mojego występku? Jakie konsekwencje...Bardzo proszę o odpowiedź):

Dzień dobry, to zależy od dokładnych okoliczności i przyjętej kwalifikacji. Może Pani odpowiadać za wykroczenia, ale w takich sprawach jest też ryzyko przyjęcia kwalifikacji oszustwa. Czy takie ryzyko jest realne, zależy od przebiegu tych sytuacji. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 stycznia 2024 11:48 Zmodyfikowano dnia: 15 stycznia 2024 11:48 Obejrzało: 407 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

To była drobna kwota więc sprawa będzie potraktowana jako wykroczenie. Skończy się na mandacie albo na wyroku nakazowy, ale nie będzie on nigdzie w papierach wyszczególniony, proszę się nie martwić. z poważaniem Adwokat Michał Bukowski (Adwokat Kielce)

Odpowiedź nr 2 z dnia 15 stycznia 2024 11:49 Zmodyfikowano dnia: 15 stycznia 2024 11:49 Obejrzało: 407 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.