Okres wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony.

Pytanie z dnia 08 listopada

Witam,
Mam pytanie odnośnie okresu wypowiedzenia.
Czy przechodząc na umowę na czas nieokreślony w firmie w której pracuję ponad pół roku, mogę zawrzeć aneks do umowy, aby wypowiedzenie obejmowało okres dwutygodniowy a nie miesięczny? Pozdrawiam, Adam

Nie powinno się tak robić.

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 listopada 2019 15:53:56 Zmodyfikowano dnia: 8 listopada 2019 15:53:56 Obejrzało: 35 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry Panu, W myśl przepisu art. 36 § 1 Kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy. Przyjmuje się, że przepis ten ma charakter bezwzględnie obowiązujący, co oznacza, że strony umowy o pracę nie mogą zmieniać długości okresów wypowiedzenia. Pamiętać jednak należy, że przede wszystkich chodzi o ochronę pracownika i jeśli w danym przypadku krótszy okres wypowiedzenia będzie dla niego korzystniejszy i zostanie to w odpowiedni sposób uzasadnione, strony mogą się tak umówić. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień http://www.adwokat-katowice.com.pl http://www.rozwod-adwokat.com.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 11 listopada 2019 15:28:10 Zmodyfikowano dnia: 11 listopada 2019 15:28:10 Obejrzało: 12 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.