Pytanie z dnia 13 lipca 2015

Ojciec mojego dziecka zostal zatrzymany na 3 msc, grozi mu do 25 lat pozbawienia wolnosci za kradzieze itp. czy adwokat moze go z tego wyciagnac?? moge sie starac o obraczke zeby byl w domu razem z dzieckiem?? prosze o szybka odpowiedz :(

witam, podstawowym pytaniem jest o co dokładnie oskarżony jest Pani partner, po drugie czy sie przyznaje do popełnienia zarzucanych mu czynów, a także jakie materiały zgromadziła przeciwko niemu prokuratura. Adwokat niewątpliwie pomoże uzyskać najkorzystniejszy dla Pani partnera wyrok. Rozumiem, że w chwili obecnej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu i w pierwszej kolejności należałoby podjąć kroki w celu jego uchylenia. Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego jest możliwe, ale zależy to od okoliczności sprawy. Zachęcam do kontaktu adwokat.monikaczarnecka@wp.pl lub 601 290 444

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 lipca 2015 11:04 Obejrzało: 806 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Witam jeszcze raz, ja w sprawie ktora umiescilam ponizej, z tego co wiem kara ma sie odbyc lacznie , mowili ze grozi mu za wszystkie sprawy 20 lat pozbawienia wolnosci ale podobno dostanie ok 5. sprawy sa za wlamania pobicia i kradzieze, to dobry czlowiek ale strasznie sie pogubil, moge sie starac o widzenia jesli nie jestesmy po slubie a laczy nas dziecko? winny ma strasznie slaba psychike i wiem ze to by mu pomoglo, a na czym polega obraczka?komu jest ona zakladana a komu nie? z gory dziekuje za odpowiedz :) i jak bede wiedziala wiecej napewno do pani zadzwonie o porade :)

Wysłano: 13 lipca 2015 13:49
Na pewno chcesz usunąć wpis?

Szanowna Pani, odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (popularna "obrączka"), w skrócie SDE jest możliwe na podstawie ustawy z dnia 7 września 2007r. o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym. Art. 6 w/w ustawy określa, jakie warunki musi spełnić skazany, aby skorzystać z SDE i w tej sprawie najważniejsze jest postanowienie zawarte w art. 6 ust.1 pkt. 1, które stanowi wprost, że wobec skazanego orzeczono karę pozbawienia wolności nieprzekraczającą jednego roku, a nie zachodzą warunki przewidziane w art. 64 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. (tzw. mulirecydywa). Skoro zaś Pani partner przewiduje, że zostanie skazany na 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, to nie będzie mógł skorzystać z tego uprawnienia. Po drugie - złożenie wniosku o SDE jest możliwe dopiero po wyroku, skoro zaś Pani partner został tymczasowo aresztowany i sprawa jest dopiero na etapie postępowania przygotowawczego, to nie ma możliwości starania się o zastosowanie dozoru elektronicznego. Można ewentualnie spróbować zmienić zastosowany względem Pani partnera środek zapobiegawczy na mniej dotkliwy - np. poprzez zaproponowanie złożenia poręczenia majątkowego (ale skuteczność tego rozwiązania zależy m.in. od tego, na jakim dokładnie etapie jest prowadzone postępowanie). Z pewnością można spróbować coś wymyślić, ale w tym celu konieczne jest dokładniejsze poznanie sprawy oraz zarzutów stawianych Pani partnerowi, tak jak zauważyła to Pani Mecenas powyżej.

Odpowiedź nr 3 z dnia 14 lipca 2015 00:50 Obejrzało: 779 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Witam, w przypadku osób, które zostały skazane na karę pozbawienia wolności do jednego roku, sąd penitencjarny może wyrazić zgodę na wykonanie tej kary w systemie dozoru elektronicznego. Na etapie postępowania przygotowawczego nie ma co przesądzać sprawy jednakże w przypadku orzeczenia kary wyższej możliwości zastosowania "obrączki" niestety nie ma. Tak jak już wspomniałam pomoc adwokata może w znacznym stopniu pomóc w uzyskaniu korzystnego wyroku. Duże znaczenie ma również fakt przyznania się do winy (czy było przyznanie czy nie). Obecnie należałoby się skupić na uchyleniu aresztu i zamianie go na inny środek np. zakaz opuszczania kraju, odebranie paszportu, czy poręczenie majątkowe.

Odpowiedź nr 4 z dnia 14 lipca 2015 11:11 Obejrzało: 774 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.