Nieodrobione prace społeczne. Wniosek o wykonanie kary.

Pytanie z dnia 22 września 2020

Witam w tamtym roku mój chłopak został złapany z narkotykami dostał kare odrabiania godzin społecznych, lecz ich nie odrabiał.
Chciała bym się dowiedzieć jak napisać pismo z prośbą o dalsze wykonywanie kary ?

Dzień dobry, w tej sytuacji proszę skontaktować się z kuratorem zawodowym wykonującym czynności związane z kontrolowaniem wykonywania kary ograniczenia wolności celem ustalenia dalszego wykonywania kary. W przeciwnym razie może zostać wszczęte postępowanie o zamianę kary ograniczenia wolności na zastępczą karę pozbawienia wolności. Z uszanowaniem, Michał Muchowicz Radca prawny (m.muchowicz@ksiazkiewicz-muchowicz.pl; tel.: 793 66 77 75)

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 września 2020 18:19 Zmodyfikowano dnia: 22 września 2020 18:19 Obejrzało: 466 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Jeżeli skazany uchyla się od odbywania kary ograniczenia wolności, sąd zarządza, a jeżeli uchyla się on od świadczenia pieniężnego lub obowiązków orzeczonych na podstawie art. 34 § 3 Kodeksu karnego, sąd może zarządzić wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności. W razie gdy skazany wykonał część kary ograniczenia wolności, sąd zarządza wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze odpowiadającym karze ograniczenia wolności pozostałej do wykonania, przyjmując, że jeden dzień zastępczej kary pozbawienia wolności jest równoważny dwóm dniom kary ograniczenia wolności. Sąd może w każdym czasie wstrzymać wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności w wypadku, gdy skazany oświadczy na piśmie, że podejmie odbywanie kary ograniczenia wolności i podda się rygorom z nią związanym; wstrzymanie następuje do czasu wykonania orzeczonej kary ograniczenia wolności. Jeśli sąd nie zarządził jeszcze wykonania kary zastępczej pozbawienia wolności - skazany winien niezwłocznie złożyć wyjaśnienia kuratorowi sądowemu. W wypadku gdy skazany nie stawi się na wezwanie lub pouczony o prawach, obowiązkach i konsekwencjach związanych z wykonywaniem nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne oświadczy sądowemu kuratorowi zawodowemu, że nie wyraża zgody na podjęcie pracy, kurator kieruje do sądu wniosek o orzeczenie kary zastępczej.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 września 2020 13:07 Zmodyfikowano dnia: 23 września 2020 13:07 Obejrzało: 463 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.