Nękanie przez sąsiadów, Konflikt sąsiedzki.

Pytanie z dnia 15 maja

Dzień dobry,
Sytuacja wygląda tak, że moją mamę oraz chorego sąsiada nękają sąsiedzi mieszkający nad nami. Grożą, zastraszają, kradną, niszczą mienie oraz dzwonią do gminy czy na policję i mówią kłamstwa na moją mamę oraz tego starszego pana. Ustawili kamerę oraz podsłuch. Moją mama dowiedziała się że gdyby nagrała na dyktafon wszystkie groźby i wyzwiska to nie mogłaby użyć tego w rozprawie sądowej ponieważ ten facet nie wyraził zgody na użycie tego audio. W jaki sposób może ona udowodnić to że nas prześladują. Policja powiedziała że nie mogą interweniować ponieważ jest to słowo przeciwko słowu. Ale gdyby moją mamą chciała posłużyć się dowodem w postaci nagrania to nie może z powodu RODO. Co możemy zrobić?

Dzień dobry Pani/Panu, Jeżeli sąsiedzi ustawili kamerę oraz podsłuch, to w pierwszej kolejności w imieniu Mamy proponowałabym wezwać sąsiadów do usunięcia tych urządzeń jako naruszających dobra osobiste. W razie odmowy, skierowałabym pozew o zapłatę. Kwestia nękania wymaga natomiast analizy nagrania, które jest w dyspozycji Mamy. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień tel. 728 382 525 e-mail: poczta@adwokat-katowice.com.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 maja 2021 14:39 Zmodyfikowano dnia: 16 maja 2021 14:39 Obejrzało: 47 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.