Pytanie z dnia 08 grudnia 2016

Na moje ogłoszenie zamieszczone na portalu w którym poszukiwałam hydraulika odpowiedział pewien pan z usług którego skorzystałam w późniejszym czasie. Zostałam oszukana przez niego. Zawarliśmy umowę ustną w której Pan zobowiązał się wykonania prac hydraulicznych, zakupu i montażu pieca co i materiałów w tydzień. Pobrał ode mnie pieniądze w kwocie 4000zł a później 2500 zł . Spisałam go z dowodu.Prace wykonywał przez tydzień. W czwartek 17.11 pobrał dodatkowe pieniądze na zakup pieca co w kwocie 3900 zł. Po tym czasie jak się później okazało zwodził mnie, kręcił że kupił piec, że jest jakiś problem w hurtowni. W sobotę zadzwonił do mnie, że przywiezie piec. Danego słowa nie dotrzymał. W poniedziałek pojechałam do hurtowni w której okazało się, że tego pieca nie zakupił. Tylko zawłaszczył moje pieniądze. Od tamtego czasu sporadycznie kontaktuje się ze mną telefonicznie i sms. W smsach przyznaje się , że jest mi winien pieniądze. Nie jestem jedyną osobą którą oszukał. Udało mi się dotrzeć do osoby poszkodowanej przez ta osobę, która również zgłosiła sprawę na policję. Pan obiecał świadczyć przeciwko temu hydraulikowi. również znalazłam opinie w internecie na temat tego fachowca które są negatywne. Zgłosiłam sprawę na policję. W dniu 27.10 hydraulik podpisał mi pokwitowanie, że wziął ode mnie te pieniądze. 29.10 przyjechał oddał 1500 zł. przedstawił fakturę, którą u mnie zostawił. Podliczyliśmy wszystko i napisał pisemnie, że deklaruje zwrot pieniedzy w kwocie 5240 zł do dnia 2.12. I znów mnie zwodzi. Co dalej mam zrobić w tej sytuacji?

Może Pani wystosować do niego wezwanie do zapłaty, a następnie wystąpić z powództwem o zapłatę tejże kwoty. Może się zdarzyć tak, że rzekomy hydraulik z obawy przed kosztami procesu uiści dobrowolnie ( uznaną zresztą) kwotę. W innym przypadku będzie Pani dysponowała wyrokiem, który będzie stanowił podstawę do wszczęcia postępowania egzekucyjnego przeciwko nierzetelnemu wykonawcy usługi. Pozdrawiam, adw. Anna Uznańska

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 grudnia 2016 18:43:47 Obejrzało: 116 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, w pierwszej kolejności powinna Pani wysłać oficjalne wezwanie do zapłaty (listem poleconym). Jeśli dłużnik nie ureguluje zadłużenia, będzie Pani mogła wystąpić o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, gdyż jak sama Pani wskazała, dysponuje oświadczeniem o uznaniu długu. Nakaz zapłaty wydany w tym trybie stanowi tytuł zabezpieczenia roszczenia, ponadto wtedy zapłaci Pani niższy wpis sądowy. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 grudnia 2016 20:31:39 Obejrzało: 112 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.