Mam umowę o dożywocie odnośnie domu rodzinnego

Pytanie z dnia 14 sierpnia 2019

witam.
Podpisałam z tata umowe o dożywocie odnośnie domu rodzinnego, wiec teraz ja jestem właścicielem domu.
W domu mieszkają rodzice którzy od 1 roku sa ze soba w konflikcie i nie rozmawiają ze soba,cala rodzina jest podzielona przez konflikt rodzicow i rodzice nie chca ze soba rozmawiac zeby rozwiazac ich sytuacje w małżeństwie.
Kiedy mama usłyszała ze tata przepisał mi dom w umowie dożywocia, to bardzo sie zdenerwowała, z tego wszystkiego wystąpiła do sadu o ponowne rozpatrzenie podpisania umowy dozywocia, ponieważ mama rowniez chciala byc wpisana do Ksiegi wieczystej, a jesli nie to ja mam ja splacic za dom i dzialke, oczywiscie sad wydal decyzje ze umowa zostala podpisana zgodnie z prawem i po wniesieniu wszystkich odpowiednich dokumentow odnosnie postawienia i remontow domu ktore byly robione przez tate,poniewaz tata dostal ten dom jako spadek osobisty,oznacza to ze nie dom nie jest wspólnota małżeńska wiec tylko tata ma prawa odnosnie domu.
Ale sytuacja pomiedzy rodzicami jest bardzo zla, ja jako córka i właściciel nie wiem co mam zrobic w takiej sytuacji ponieważ mama czuje sie pominięta oraz ma wiele pretensji ze sprawy tak wygaldaja ze mama nie ma żadnych praw do domu.
Co moge zrobic w takiej sytuacji?
jakie bylyby prawdopodobne rozwiazania tego problemu zeby zalagodzic taki konflikt pomiedzy rodzicami i mna jako wlascicielem

Dzień dobry, proszę zacząć od wizyty u psychologa. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 sierpnia 2019 17:17 Zmodyfikowano dnia: 16 sierpnia 2019 17:17 Obejrzało: 273 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, to chyba bardziej sprawa dla psychologa lub terapeuty. Z tego co Pani napisała kwestie prawne są jasne i bezsporne - Pani jest jedynym właścicielem domu, a mama nie ma do niego żadnych praw i nigdy nie miała bo to był majątek odrębny męża (Pani ojca)

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 sierpnia 2019 11:05 Zmodyfikowano dnia: 19 sierpnia 2019 11:05 Obejrzało: 257 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.