liczne zadłużenia,brak możliwości spłaty,zajęcie komornicze

Pytanie z dnia 06 czerwca 2019

Dzień dobry 

Szukam porady prawnej w związku z trudną sytuacją finansową. Jestem osobą niepełnosprawną.
Mój mąż ponad 2 lata temu zaciągnął pożyczkę bez mojej wiedzy i przestał ją spłacać. Dowiedziałam się o niej przez listy z KRUKu, naklonilam męża do pójścia do banku i uzyskania ugody. Mąż jednak stracił pracę i ja płaciłam i do tej pory płacę ratę każdego miesiąca. Dowiedziałam się niedawno, że nie musiałam tego robić skoro nie wiedziałam o pożyczce i nawet pieniądzy na własne oczy nie widziałam. Płaciłam bo bałam się że konsekwencje niepłacenia długu spadną na mnie jako jego żony. Jestem w trakcie załatwiania rozdzielczości małżeńskiej. Mąż nie jest zainteresowany spłacaniem tego długu, obecnie znów jest bez pracy. Nie wiem jak będzie wyglądała sytuacja gdybym przestała spłacać dług męża. Dług ten bardzo mi ciąży a de facto nie jest mój. Czy bank może zająć moje dochody w razie braku przychodów męża? 

Z poważaniem

 Katarzyna 

niech Pani postara się o rozdzielność majątkową z datą wsteczną jest to do zrobienia, następnie ma Pani roszczenie do męża o zwrot wpłaconych kwot.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 czerwca 2019 21:11 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2019 21:11 Obejrzało: 221 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.