Konflikt sasiedzki.

Pytanie z dnia 20 lipca

Dzień dobry, chciałabym uzyskać pomoc w postaci pokierowania mnie jak mogę ponoć moim bliskim w sytuacji sąsiedzkiej. Rodziców sąsiedzi to osoby bardzo konfliktowe, szukające zwady. Wielokrotnie używali przemocy prawnej wobec moich rodziców, dzwonili na policję, wyolbrzymiając prozaiczne sytuacje, doprowadzili do tego ze mój tata został zwolniony z pracy. Tata od tamtej chwili podupadł na zdrowiu. Wczoraj trafił finalnie do szpitala po omdleniami w nowej pracy. Jest kłębkiem nerwów, wychudł, martwię się o jego stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Proszę mi powiedzieć co moge zrobić by doprowadzić do zakazu zbliżania się sąsiadów do moich rodziców? Jakie mam prawa?

Dzień dobry, żeby uzyskać zakaz zbliżania należy zainicjować postępowanie karne o uporczywe nękanie; zawiadomienie może złożyć Pani, jednak to rodzice będą pokrzywdzonymi w sprawie i ich działanie jest niezbędne (złożenie zeznań, wniosku o orzeczenie zakazu zbliżania się i kontaktowania, być może także już na etapie postępowania przygotowawczego). Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 lipca 2022 10:03 Zmodyfikowano dnia: 22 lipca 2022 10:03 Obejrzało: 63 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.