kolizja drogowa,wycena szkody

Pytanie z dnia 18 kwietnia 2019

Dzień dobry,
Mój Tato miał kolizję sam., był poszkodowany, auto roczna Toyota Corolla s salonu Toyoty. Ubezpieczyciel sprawcy szkodę wycenił w pierwszym momencie na 35 tys. , Toyota dała swoją wycenę ,która opiewała na 63 tyś. Ubezpieczyciel się zgodził wtedy na kwotę 61 tyś.(Jako szkoda całkowita wtedy została uznana). Pewnie gdybyśmy nie zauważyli wczoraj małego szczegółu, że zarówno Toyota przy wycenie a później także ubezpieczyciel oparli swój kosztorys na innej wersji samochodu, podstawowej i dużo tańszej. Poprosiliśmy rzeczoznawcę z PZM-ot o on dziś przyslął opinię ,że kwota zostałą zaniżona o 10 tys.
Będziemy się odwoływać,ale mamy wątpliwość:
Ubezpieczyciel podał,ż eon wypłąci na konto Taty 24 tyś. (już dziś Tato sprawdził jest kwota na koncie) a reszta to przez Stronę aukcyjną trzeba zawrzeć umowę do dnia 29.04.2019r. na oddanie wraka za 37 tyś. Tu się boimy,że po podpisaniu tej umowy tracimy prawo do wyższego odszkodowania? Czy uznajemy wtedy kwotę szkody i nie mamy prawa do odwołania? Czy wtedy np. ubezpieczyciel godząc się (potencjalnie) na naszą kwotę – nie powie – szukajcie sobie teraz sami nabywcy wraka? No poprostu się obawiamy. Proszę o pomoc w szybkim czasie.

Dzień dobry, w takiej sytuacji polecam się najpierw odwołać a później sprzedawać wrak, bo ubezpieczyciel będzie mógł wskazywać, że sprzedaliście Państwo wrak za cenę zaniżoną. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 kwietnia 2019 13:09 Zmodyfikowano dnia: 18 kwietnia 2019 13:09 Obejrzało: 152 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowny Panie. Zakładając, że szkoda jest z OC sprawcy (jeżeli jest z AC Pana Taty to sytuacja jest inna) to powinna być pokryta wartość szkody w całości tj. w przypadku szkody całkowitej wartość takiej samochodu minus wartość tego co zostaje czyli wartość wraku. O ile nie są podpisywane żadne dokumenty z ubezpieczycielem to sprzedanie wraku (czyli podpisanie umowy jego sprzedaży) nie może mieć wpływu na wysokość odszkodowania - oczywiście taką umowę warto wcześniej przeczytać żeby takie zapisy wykluczyć. Co do sprzedaży wraku to ubezpieczyciel generalnie nie ma obowiązku pomocy w jego sprzedaniu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 18 kwietnia 2019 13:29 Zmodyfikowano dnia: 18 kwietnia 2019 13:29 Obejrzało: 151 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.