Kolizja drogowa. Angielskie prawo jazdy. Wycena porady.

Pytanie z dnia 03 sierpnia

Witam serdecznie. Pisze do Państwa wstępne zapytanie.
Moje prawo jazdy w Polsce jest zawieszone od ok 15 lat ze wzgl na wzgledy zdrowotne (epilepsja). Nie podejmowalam prob jego odzyskania pomimo spelnienia warunkow a ponad 5 lat temu wyjechalam do Wielkiej Brytanii, gdzie zrobilam ponownie zupelnie nowe angielskie prawo jazdy (z uwzględnieniem warunkow zdrowotnych).
Wczoraj uczestniczyłam w kolizji drogowej w Polsce (poślizg, ja jako osoba poszkodowana). Policja sporzadzila notatkę sugerujac ze sprawa zostanie skierowana do sądu pomimo legalnego prawa jazdy angielskiego. Policja sugerowała sie jedynie polskim zawieszonym prawem jazdy. Sytuacja jest dość skomplikowana ale z tego co czytam jesli moje nowe prawo jazdy nie zostanie uwzględnienione groza mi powazne konsekwencje. Jestem na urlopie w Polsce mam 3 letniego synka nie pracuje i nie mam dochodów.
Bardzo proszę o porade czy potrzebuje adwokata i ile kosztowala by usluga, gdybym musiala Państwa wynajac i jakie sa moje obecne prognozy w tej sprawie. Pozdrawiam

Sz.Pani Prawa jazdy wydane przez Wielką Brytanię przed dniem 1 stycznia 2021 r. są dokumentami traktowanymi jako wydane przez kraj członkowski Unii Europejskiej i można z nich korzystać w okresie ich ważności. Wobec czego nie jest wymagana ich wymiana na polskie prawo jazdy. Mogę się podjąć obrony jeżeli Pani sobie tego życzy na wypadek skierowania sprawy do sądu. Proszę w takim wypadku o podanie mi swojego adresu e-mail- prześlę wycenę. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 sierpnia 2022 11:38 Zmodyfikowano dnia: 4 sierpnia 2022 11:38 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.