kiedy można starać się o przymusowe leczenie odwykowe

Pytanie z dnia 19 czerwca 2019

Czy mogę starać się o przymusowe leczenie dla matki? Mam dwuletniego brata w domu,moja matką choruje na ciężką depresje,dzięki czemu nadużywa spore ilości alkoholu,potrafi wyjść z domu i wrócić po czterech dniach,a nawet po tygodniu. Chodzi na terapie psychlogiczną,lecz niestety żadnych efektów. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Tata pracuje całe dnie i nie jest w stanie zająć się maluszkiem tak dużo czasu jak maluszek tego potrzebuje. Opieka społeczna ma Nas niestety gdzieś. Jakiś pomysł co robić? Gdzie się udać?

Witam. Najlepiej, aby to małżonek matki złożył do sądu rodzinnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania matki wniosek o przymusowe leczenie psychiatryczne/odwykowe bez zgody uczestniczki (matki). W razie chęci uzyskania dalszej odpłatnej porady prawnej lub zlecenia sprawy, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adw. Sandra Grzywocz - Nowak z Chorzowa.

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 czerwca 2019 11:40 Zmodyfikowano dnia: 26 czerwca 2019 11:40 Obejrzało: 517 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.