Pytanie z dnia 29 listopada 2016

Jestem samotna matka wychowujaca piatke nieletnich dzieci ,pobieram zasilek dla samotnej matki.Dwoje dzieci maja orzeczenie o niepelnosprawnosci na ktorych pobieralam zasilek dla matek samotnych w kwocie po 265,00 miesiecznie.A od listopada br zasilki dla samotnych matek ulegly podwyzce na kwote 273,00 miesiecznie ,dlaczego mojemu synowi zanizyli ten zasilek na kwote 193,00 miesiecznie jezeli do tej pory mial wyzszy 265,00.pytalam w OPS to p.odpowiedziala mi ze syn ma stopien umiarkowany i nie nalezy mu sie zasilek w takiej wysokosci.prosze o porade czy do tej pory mogl pobierac zasilek jajo dziecko niepelnsprawne i czy stopien umiarkowany ma znaczenie o wysokosci zasilku dla matek samotnych.Dziekuje

Szanowna Pani, Zgodnie z art. 11a ust. 4 ustawy o świadczeniach rodzinnych dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka w przypadku dziecka legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności kwotę dodatku zwiększa się o 80,00 zł na dziecko, nie więcej jednak niż o 160,00 zł na wszystkie dzieci. W przypadku osób, które ukończyły 16 rok życia orzeka się o stopniu niepełnosprawności. Dzieci do 16 roku życia zalicza się do osób niepełnosprawnych bez określania stopnia niepełnosprawności. Orzekanie o stopniu niepełnosprawności dotyczy osób, które ukończyły 16 rok życia. Odpowiadając na Pani pytanie, w istocie kwota otrzymywanego przez Panią zasiłku może się różnić w zależności od stopnia niepełnosprawności Pani dziecka, zatem okoliczność ta ma znaczenie przy ustaleniu wysokości zasiłku.

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 grudnia 2016 17:54:55 Zmodyfikowano dnia: 5 grudnia 2016 01:18:50 Obejrzało: 75 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.