Pytanie z dnia 22 lipca 2020

Jeśli mój brat przyjechał do mnie do domu jak mnie i męża nie było i rozmawiał z nim na nasz temat mówiąc mu o naszych kłopotach finansowy mam prawo podać go do sądu? Przecież jest rodo. I nie powinien nikomu udzielać informacji.

Dzień dobry, ale kim jest "on", z którym rozmawiał Pani brat ? Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 lipca 2020 11:45 Zmodyfikowano dnia: 22 lipca 2020 11:45 Obejrzało: 137 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Z opisanej przez Panią sytuacji w jednoznaczny sposób wynika, że brat naruszył zarówno przepisy dotyczące ochrony danych osobowych jak i przepisy kodeksu cywilnego zapewniające ochronę prywatności. W takiej sytuacji jak najbardziej istnieje możliwość wytoczenia powództwa do sądu o ochronę dóbr osobistych w trybie art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.

Odpowiedź nr 2 z dnia 22 lipca 2020 12:19 Zmodyfikowano dnia: 22 lipca 2020 12:19 Obejrzało: 136 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.