Jak ustalić adres pozwanego.

Pytanie z dnia 22 kwietnia

Dzień dobry.
Mam pytanie odnośnie ustalenie adresu pozwanego.
We wniosku o udostępnienie danych z ewidencji ludności mam nie tylko wykazać interes prawny, ale przede wszystkim udokumentować interes prawny.
Jeżeli znam tylko imię, nazwisko, dat. i miejsce urodzenia osoby, która chcę pozwać nie mogę złożyć pozwu. Jakie mam zatem złożyć dokumenty? Czy istnieje tylko możliwość dwukrotnego występowania do sądu – za pierwszym razem tylko w celu uzyskania dowodu wystąpienia do sądu stanowiącego instrument uzyskania od gminy adresu, a dopiero za drugim razem (po zwrocie pierwszego pisma obarczonego brakami) składając kompletne pismo zawierające wymagane przez przepisy adresy?
pozdrawiam
Andrzej

Dzień dobry, dla udokumentowania interesu prawnego wystarczy opis do czego miałyby służyć uzyskiwane dane, a nadto, zasadnym jest załączyć do wniosku np. faktury albo umowy na podstawie których powód dochodził będzie roszczenia, jako udowodnienie interesu prawnego. Zapraszam do kontaktu na mój adres email: adwokat@kancelaria-guzinski.pl Z poważaniem, adw. Wojciech Guziński

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 kwietnia 2022 14:34 Zmodyfikowano dnia: 22 kwietnia 2022 14:34 Obejrzało: 48 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.