egzekucja komornicza z umowy zlecenie

Pytanie z dnia 07 czerwca 2019

Ile może wziąść komornik z umowy zlecenie jeśli to jest mój jedyny dochód?

Dzień dobry Pani/Panu, co do zasady w przypadku egzekucji z wynagrodzenia z umowy zlecenia, komornik zajmuje otrzymane przez dłużnika świadczenie w całości. Zatrudniony na umowę zlecenie może żądać od komornika ograniczenia egzekucji powołując się na art. 833 §  2 Kodeksu postępowania cywilnego. Stosownie do powołanego przepisu, do wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania, należy stosować odpowiednio przepisy Kodeksu pracy o ograniczeniach egzekucji z umowy o pracę. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień http://www.adwokat-katowice.com.pl http://www.rozwod-adwokat.com.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 czerwca 2019 14:14 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2019 23:01 Obejrzało: 230 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Jeżeli jest to stałe i jedyne źródło dochodu to powinno podlegać egzekucji na takiej zasadzie jak wynagrodzenie za pracę.

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 czerwca 2019 01:33 Zmodyfikowano dnia: 8 czerwca 2019 01:33 Obejrzało: 220 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.