Pytanie z dnia 08 grudnia 2016

Dzień dobry. Moja 4,5 letnia córka w sierpniu miała przedłużane orzeczenie o niepełnosprawności, jednak anulowano nam pkt 7 przyznający prawo do zasiłku. Odwołanie nie pomogło, teraz pozostaje droga sądowa. Córka ma lekkie upośledzenie umysłowe i ruchowe, ale nie ma jeszcze diagnozy gdyż prawdopodobnie jest to trudna do zbadania wada genetyczna (jesteśmy w trakcie badań ale kolejne będzie nas kosztować 7 tys zł). Uważam że brak konkretnej choroby jest przyczyną anulowania zasiłku jednak córka nie jest samodzielna i wymaga stałej opieki rodzica lub terapeuty a o tym mówi pkt 7. Mam wrażenie że obie komisje miały z góry ustaloną decyzję i zupełnie nie zwracały uwagi na faktyczne funkcjonowanie dziecka. Jak skutecznie odwołać się do sądu? Czy jest może prawnik/kancelaria zajmująca się tylko takimi sprawami?

Szanowna Pani. W odwołaniu do Sądu z pewnością trzeba wnioskować o przeprowadzenie dowodów z opinii biegłych , bowiem dla oceny czy ubezpieczony wymaga stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz czy ma ograniczoną sprawność ruchową wiadomości specjalne, które posiadają lekarze są niezbędne do wydania prawidłowego rozstrzygnięcia. Czy są kancelarie, które zajmują się tylko takimi sprawami nie wiem, jednakże z całą pewnością są adwokaci/radcowie prawni, którzy na co dzień stykają się z tymi problemami. Pozdrawiam adw. Anna Uznańska

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 grudnia 2016 21:53 Obejrzało: 341 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

W postępowaniu sądowym najbardziej istotna będzie opinia biegłego (biegłych) sądowych lekarzy. Sąd oprze swoje orzeczenie przede wszystkim na tej opinii. Jeżeli opinia wydana będzie niekorzystna można w toku postępowania zgłaszać zarzuty do takiej opinii.

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 grudnia 2016 08:19 Obejrzało: 340 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.