Pytanie z dnia 25 lipca

Dzień dobry ,mam pytanie odnośnie sytuacji byliśmy z psem na spacerze pies był spuszczony ze smyczy i osoba jadąca rowerem wjechała w psa na chodniku ,przewróciła się i trochę potłukła przyjechała karetka sprawdzili i wszystko było w porządku potłuczenia i w sumie tyle. Moje pytanie czy pies może być spuszczony ze smyczy nad jeziorem ?i czy rowerzysta może jechać chodnikiem ?czy jest to nasza wina i niedopilnowanie psa ?z tego co wyczytałem ,ze nie mozna jeździć po chodniku rowerem.

Pozdrawiam ,
Mariusz

Dzień dobry, odpowiada Pan za szkody wyrządzone przez zwierzę, które Pan chowa lub którym się posługuje (art. 431 k.c.). Rowerzysta może jechać po chodniku w wyjątkowych przypadkach wskazanych w ustawie - prawo o ruchu drogowym. Ocena stopnia zawinienia i przyczynienia zależy od okoliczności sprawy oraz tego, kto przeciwko komu kieruje roszczenia. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 lipca 2022 17:36 Zmodyfikowano dnia: 26 lipca 2022 17:36 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.