Pytanie z dnia 29 listopada 2016

Dzień dobry. Mam pytanie o wyrobienie dowodu osobistego osobie chorej psychicznie - mojej siostrze, która podczas zaostrzenia choroby trafiła do szpitala i po błyskawicznej decyzji sądu została tam na przymusowo na leczenie. W tej chwili siostra dowiedziała się, że w grudniu wygasa jej dowód i bardzo chce go wyrobić bo boi się, ze z nieważnym dowodem pozostanie w szpitalu na zawsze. Jak mogę wyrobić ten dowód za nią, bez jej stawienia się w urzędzie? Czy jest jakiś sposób? przyznam, że nie ma też ona aktualnego zdjęcia... czy może jest jakaś podstawa prawna, którą pokażę siostrze, aby ją uspokoić, że nieważny dowód nie powoduje dla niej żadnych problemów podczas pobytu w tym szpitalu?

Dzień dobry, jeśli siostra jest ubezwłasnowolniona całkowicie lub częściowo wniosek może złożyć jej opiekun prawny lub kurator. Przy czym w takim wypadku wymagana będzie obecność siostry. Jeśli nie będzie to możliwe, trzeba będzie zawiadomić właściwy organ gminy, który w takiej sytuacji zobowiązany będzie zapewnić przyjęcie wniosku w miejscu pobytu siostry. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 listopada 2016 13:57:59 Obejrzało: 68 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.