Pytanie z dnia 29 września

Dzień dobry. Mam pytanie, jeżeli bym chciał otworzyć konto w banku w dolarach i otrzymywać tam pieniądze oraz wysyłać z powrotem, czy jest jakiś limit po którym będzie interesować się urząd skarbowy. Dziękuję

Dzień dobry, to aż się prosi o postępowanie w sprawie prania brudnych pieniędzy, albo w sprawie nieujawnionych źródeł dochodu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 września 2022 14:07 Zmodyfikowano dnia: 29 września 2022 14:07 Obejrzało: 46 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, banki mają obowiązek informowania o przelewach, których wartość przekracza 15 000 Euro, co wynika z art. 35 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Dla niektórych banków limity mogą być niższe, np. 10 000 Euro. W zależności od kursu Euro mowa jest o kwocie 60-65 tys. zł. Podejrzenia nie musi wzbudzić jeden konkretny przelew, ale również przelewy na małe kwoty, które są wykonywane w pewnych odstępach czasu. Przelewy od obcych osób mogą być przykładowo uznane za darowizny, które wymagają zgłoszenia do US. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 29 września 2022 22:23 Zmodyfikowano dnia: 29 września 2022 22:23 Obejrzało: 43 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.