Pytanie z dnia 17 maja

Dzień dobry. Mam problem z sąsiadami. Według nich i zaznaczę, że jest to prawdopodobne, mój pies rozgrzebał im żwir przy bramie wjazdowej, przez tą dziurę następnego dnia wydostał się z ich posesji mały rasowy piesek i na ulicy potrącił go samochód. Piesek jest w szpitalu, sąsiedzi żądają odemnie zwrotu kosztów leczenia psa, które oscylują w granicach 5000-8000 zł. Czy mają takie prawo? Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Dzień dobry. Jeżeli sytuacja rzeczywiście miała miejsce to mają roszczenie o odszkodowanie. W razie sporu to oni powinni udowodnić, że sytuacja miała miejsce oraz jakie były rzeczywiste koszty leczenia.

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 maja 2023 09:47 Zmodyfikowano dnia: 18 maja 2023 09:47 Obejrzało: 12 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, a czy chce Pani sąsiadom jakoś zrekompensować to zdarzenie czy jednak nie? Wszystko zależy w końcu od tego. Jeśli tak to można pomyśleć nad jakąś ugodą/porozumieniem i wypłacić sąsiadom jakoś kwotę. Jeśli jednak nie to sąsiedzi będą musieli wykazywać, że wydostanie się ich psa z ich posesji jest winą Pani psa (że występuje związek przyczynowy pomiędzy tymi zdarzeniami) - musieliby złożyć pozew i to udowodnić, a jak się domyślam to ciężko będzie, aby zebrać dowody na te okoliczności. No i przede wszystkim musieliby wykazać ile rzeczywiście leczenie psa kosztowało. Adw. Elżbieta Walczak

Odpowiedź nr 2 z dnia 18 maja 2023 10:27 Zmodyfikowano dnia: 18 maja 2023 10:27 Obejrzało: 11 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.