Pytanie z dnia 08 stycznia 2017

Dzień dobry,

Bardzo prosze o jakąś radę. Pracuje w księgowości, jeden klient nie wykazuje żadnego przychodu ani kosztu. Jest dogadane z naszym szefem-doradcą podatkowym " ze do tej pory dziewczyna która to robiła "miała w każdym miesiącu obrać sobie "jakiś "przychód i nie większy niż 20 tys w skali roku. Bo wtedy do firmy trzeba będzie wprowadzić kasę fiskalną" PRZESTĘPSTWO PODATKOWE I WYKROCZENIE

Koleżanka zostałą zwolniona i "mi przyszło zajmować się tą firmą" Wysłałam do klienta e-maila z prosbą o dokumenty - i napisałam że nie prowadzę kreatywnej księgowości. i dokumenty zostaną zaksięgowane na podstawie rzeczywistych dokumentów.
Teraz jestem na wypowiedzeniu, bo wiem ze to jest przedstepstwo podatkowe i ktoś będzie musiał to zrobić.

Co ja tutaj mogę ?

prosze mi doradzić? jestem napastowana przez kierowniczke. biore tabletki na uspokojenie- gorzej jem, gorzej spie

dodam, że System finansowo -księgowy WARICO na którym księgujemy nie wymaga wprowadzenia hasła. Więc każdy z pracowników może wprowadzić Panią X sprzedaż nieudokumentowaną i się tego "wyprzeć" .

I zrobić to na moim koncie? Co jeśli zobacze że ktos sie do tego dotykał ?


JAK POWINNAM ZAREAGOWAĆ

UMOWA ROZWIĄZUJE SIĘ Z 20.01.2017

Dzień dobry, proszę rozważyć złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a ponadto złożyć pracodawcy oficjalne pismo/notatkę służbową, zawierające opis sytuacji i informację o wstrzymaniu się z rozliczeniem do czasu złożenia dokumentów przez klienta, tudzież sugerujące, aby pracodawca wypowiedział temu klientowi umowę. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 stycznia 2017 08:46:24 Obejrzało: 88 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.