działalność gospodarcza

Pytanie z dnia 01 lipca 2019

1. Chcemy założyć działalność związaną z produkcją, na małą skalę, octu jabłkowego i winnego, oraz sprzedażą wysyłkową produktów spożywczych (np. wędliny w słoikach, smalec, drzemy, ogórki kiszone) wykonanych przez inne osoby w warunkach domowych.
2. Gdzie i w jaki sposób dokonać wszystkich formalności związanych z rozpoczęciem działalności?
3. Czy działalność ta może opierać się na Ustawie z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (która znosi obowiązek zatwierdzenia przez właściwy organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej dla podmiotów działających na rynku spożywczym przygotowujących żywność w pomieszczeniach używanych głównie jako prywatne domy mieszkalne, ale gdzie regularnie przygotowuje się żywność w celu wprowadzenia do obrotu, o których mowa w rozdziale III załącznika Il do rozporządzenia nr 852/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139 z 30.04.2004, str.1). Podmioty te będą objęte jedynie obowiązkiem rejestracji, co ma ułatwić rozpoczęcie prowadzenia działalności.
4. Z jakiej formy rozliczania się z US i ZUS-em w tym przypadku należy skorzystać?

5. Czy osoby (podwykonawcy) przygotowujący produkty do sprzedaży wysyłkowej mogą skorzystać z przepisów dotyczących działalności nierejestrowalnej? Czy istnieje obowiązek posiadania kasy fiskalnej w działalności nierejestrowanej?

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.