Dozór elektroniczny.

Pytanie z dnia 10 sierpnia 2020

Witam. Dostałam.zgode na dozór elektroniczny. Za kilka dni przyjadą to zamontować. Obecnie mieszkam.z dwójką dzieci a u góry mieszkają moi rodzice i młodsza siostra. Ostatnim.czasie bardzo poklocilam.sie z matka do której dom należy wyzygala mi że musi się za mnie wstydzić pierw dziecko bez ślubu. Później nie udane małżeństwo (mąż alkoholi) teraz dozor( wyrok przez partnera z którym mam.pierwsze dziecko który znęcał.sie PSYCHICZNIE i fizycznie nade mną ) dla niej widocznie opinia sąsiadów jest ważniejsza niż swoje dziecko ale to już nie ważne za dużo powiedziała iv kazała się wynieść. Ja już mam dość jej wysluchiwania .

Gdzie pisać jak pisać i czy mam jakies szanse.na.zmiane miejsca dozoru jak znajdę jakieś mieszkanie ?? Do czasu jak nic nie znajde muszą jeszCze dozór podłączyć u "nas w domu" ale czy mam szanse aby się wyprowadzić od matki z dozorem.??

Sz.Pani Najpierw musi Pani znaleźć mieszkanie a następnie złożyć wniosek do Sądu Penitencjarnego o zmianę miejsca wykonywania dozoru. Jeżeli aparatura zostanie zamontowana u matki - nie może się Pani wyprowadzić bez zgody Sądu Penitencjarnego - bo dozór zostanie cofnięty. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 sierpnia 2020 11:24 Zmodyfikowano dnia: 10 sierpnia 2020 11:24

Dzień dobry, stosownie do art Art. 43o. kodeksu karnego wykonawczego możliwa jest zmiana miejsca wykonywania dozoru stacjonarnego. W wyjątkowym przypadku, uzasadnionym szczególnymi okolicznościami, sąd penitencjarny może zmienić miejsce wykonywania dozoru stacjonarnego. Zmiana miejsca wykonywania kary w systemie dozoru elektronicznego wymaga wydania postanowienia, wcześniej jednak sąd penitencjarny ponownie sprawdzi, czy w nowym miejscu istnieje możliwość zainstalowania urządzeń monitorujących i zebrać zgody osób pełnoletnich tam zamieszkujących. Jeśli pomogłem uprzejmie zachęcam do wystawienia opinii/oceny. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu: TEL: 512 976 090 e-mail: adwkrycki@gmail.com Pozdrawiam Adw. Bartosz Krycki

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 sierpnia 2020 11:51 Zmodyfikowano dnia: 10 sierpnia 2020 11:51

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.