Czy samotna matkę z dzieckiem można wyrzucić z wynajmowanego mieszkania?

Pytanie z dnia 18 lipca

Dzień dobry mam pytanie o toż od ponad roku czasu wynajmuje mieszkanie z bliźniakami w wieku 4latka pierwsza umowa najmu mieszkania była na okres 3mies i minęła już w tamtym roku pod koniec maja mieszkamy tutaj aktualnie bez umowy najmu z właścicielem mieszkania pomimo moich próśb o umowę właściciel oznajmił mi w oczy że nie da mi kolejnej umowy ponieważ tutaj toczy się jakaś sprawa w sądzie o to mieszkanie pomiędzy nim a jego siostra do tej pory miał przez tyle czasu płacone regularnie nie zalegam mu z niczym ale przez to że nie mam umowy i nie mogę się jej doprosić to chciałam spytać czy ja w takim razie i w takim przypadku jakim jestem mam obowiązek płacić wlascielowi za czynsz i mieszkanie czy on może mnie wyrzucić z mieszkania z dwójką dzieci i wymienić zamki w mieszkaniu jeśli ja mu np nie ureguluje za mieszkanie bardzo proszę o pomoc nie wiem co mam robić w takiej sytuacji.

Dzień dobry, jeśli nie ma Pani podpisanej z właścicielem mieszkania formalnie umowy najmu to można się zastanowić czy jest to rzeczywiście najem czy jakaś forma bezumownego korzystania z tego mieszkania. Tak czy inaczej właściciel może skierować sprawę do sądu i wytoczyć postępowanie o eksmisję, ale to trochę potrwa. Samo wykonanie wyroku eksmisyjnego też nie jest takie proste. Na pewno właściciel mieszkania nie może sobie ot tak przyjść i zmienić zamków, aczkolwiek nie zaprzeczę, że niektórzy ludzie niestety sięgają po takie metody. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 lipca 2022 22:55 Zmodyfikowano dnia: 18 lipca 2022 22:55 Obejrzało: 35 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.