Pytanie z dnia 10 czerwca

Czy osoba która mieszkała z osobą która już nie żyje może być odpowiedzialna za jej śmierć widząc że jest z nią coraz gorzej i nic z tym nie zrobiła?

Dzień dobry, Zgodnie z art. 162 KK kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Chodzi zatem o bezpośrednio grożące niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. W treści pytania jest za mało informacji opisujących stan faktyczny, by móc udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Pozdrawiam, adw. Sandra Grzywocz - Nowak

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 czerwca 2021 10:59 Zmodyfikowano dnia: 11 czerwca 2021 10:59 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Trudno rozstrzygnąć po tak krótkim opisie. Tego rodzaju sprawa wymagałaby analizy okoliczności faktycznych sprawy i ewentualnie rozważenia dalszych możliwości prawnych.

Odpowiedź nr 2 z dnia 13 czerwca 2021 20:45 Zmodyfikowano dnia: 13 czerwca 2021 20:45 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.