Czy można umorzyć spłatę kredytu wyłudzonego przez inetrnet.

Pytanie z dnia 04 lutego

Witam,czy jest możliwość umorzenia kredytu wyłudzonego przez internet?Synowa jest ofiarą cyber oszustwa,podszywając się pod bank ktoś spowodował, że zainstalowała aplikację umożliwiając przestępcą zaciągnięcia kredytu w wysokości 15000zl.Jest to konto na którym moje dzieci mają kredyt hipoteczny.Po rozmowie ,w której ktoś sugerował, że jest próbą wyłudzenia 600 zl,tak zmanipulował synową, że ściągnęła aplikację, która miała uniemożliwić wyłudzeniu.W efekcie w czasie tej rozmowy, został zaciągnięty kredyt.Po ok.godzinie, coś nie dawało jej spokoju, zadzwoniła do banku.Okazalo się że kredyt został dokonany i wypłacony.Zostało zgloszene przestepstwo na policję,w banku, zastrzeżone domumenty, złożona reklamacja w banku.Co jeszcze można zrobić żeby,bank umorzył kredyt.Syn sam pracuje, mają dwoje dzieci i dodatkowe obciążenie kredytem nie są w stanie płacić.Bardzo proszę o pomoc.
Małgorzata

Dzień dobry, w pierwszej kolejności należałoby zaczekać na rozpoznanie reklamacji przez bank (ma on na to 30 dni). Jeżeli decyzja okaże się dla Państwa niekorzystna, powinniście skierować sprawę do Rzecznika Finansowego. W przypadku, gdy i to nie pomoże, pozostanie postępowanie sądowe (co do jego zasadności będzie jednak można powiedzieć coś więcej dopiero po zebraniu całego materiału dowodowego). Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 lutego 2022 08:35 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2022 08:35 Obejrzało: 212 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.