Czy mogę sobie wziąć potrącone na ulicy zwierzę do domu?

Pytanie z dnia 16 lipca

Czy mogę sobie wziąść potrącone na ulicy zwierzę do domu? Podobno w niektórych krajach jest to zakazane aby nie zachęcać do specjalnego zabijania zwierząt

Dzień dobry, zgodnie z art. 25 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt, prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest w miarę możliwości do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej z następujących służb: Policji, Straży Ochrony Kolei, Straży Gminnej, Straży Granicznej, Służby Leśnej lub Służby Parków Narodowych, Państwowej Straży Łowieckiej, Państwowej Straży Rybackiej. Pozdrawiam, Kancelaria Prawna Kamil Zieliński

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 lipca 2022 10:26 Zmodyfikowano dnia: 19 lipca 2022 10:26 Obejrzało: 24 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.