Czy gmina może nakazać właścicielom badanie wody.

Pytanie z dnia 25 listopada 2023

Gmina nakazuje posiadaczowi przydomowej oczyszczalni ścieków, badać wodę z tej oczyszczalni mini. 4 razy w roku, Czy to jest zgodne z prawem i jaka jest na to ustawa. Pozdrawiam Mirosław.

Ustawą z 7 lipca 2022 roku o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw wprowadzono zmiany do ustawy z 20 lipca 2017 r. Prawo wodne, do ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz do ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 listopada 2023 12:27 Zmodyfikowano dnia: 27 listopada 2023 12:27

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.