Czy dziecko musi spłacać zadłużone mieszkanie przez rodziców.

Pytanie z dnia 05 lutego

Mieszkam z rodzicami,którzy zadłużyli mieszkanie. Sprawa jeszcze nie poszła do sądu,rodzice zobowiązali się do spłacania w ratach długu. Mam 24 lata,czy w momencie kiedy przestaną płacić to komornik zajmie moje konto? Czy gdybym się wyprowadziła,komornik nie obciąży mnie?

Dzień dobry, za opłaty naliczone do czasu, gdy mieszka Pani w lokalu, jest Pani solidarnie zobowiązana i wierzyciel może Panią pozwać o ich zapłatę. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 6 lutego 2024 12:06 Zmodyfikowano dnia: 6 lutego 2024 12:06 Obejrzało: 52 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry Pani, Pełnoletnie dziecko odpowiada za zaległości w czynszu za okres, w którym mieszkało razem z rodzicami (najemcami). Dopiero po wydaniu wyroku zasądzającego zaległość w czynszu odnośnie konkretnej osoby oraz niewykonaniu wyroku możliwe jest zajęcie rachunku tejże osoby przez Komornika. Zgodnie z art. 688(1) § 1 Kodeksu cywilnego, za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie, z wyjątkiem pełnoletnich zstępnych pozostających na jego utrzymaniu, którzy nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Serdecznie pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień tel.: +48 728 382 525

Odpowiedź nr 2 z dnia 6 lutego 2024 16:57 Zmodyfikowano dnia: 6 lutego 2024 16:57 Obejrzało: 48 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Tak, istnieje możliwość obciążenia Pani odpowiedzialnością za długi powstałe w okresie, w którym zamieszkiwała Pani w lokalu i była już Pani pełnoletnia. Wyprowadzenie się z mieszkania będzie miał efekt tylko w stosunku do zadłużenia powstałego po tej dacie. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 6 lutego 2024 18:05 Zmodyfikowano dnia: 6 lutego 2024 18:05 Obejrzało: 47 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.