Czy do założenia Facebooka potrzebna jest zgoda rodziców, jeśli mam 16 lat?

Pytanie z dnia 02 lutego

Czy do założenia Facebooka potrzebna jest zgoda rodziców, jeśli mam 16 lat?

Nie. Zgodnie z Kodeksem cywilnym: Art. 17 [Zgoda przedstawiciela ustawowego] Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, do ważności czynności prawnej, przez którą osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych zaciąga zobowiązanie lub rozporządza swoim prawem, potrzebna jest zgoda jej przedstawiciela ustawowego. Założenie konta na FB nie jest ani zaciągnięciem zobowiązania ani rozporządzeniem swoim prawem. Nie ma więc potrzeby zawracania głowy rodzicom.

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 lutego 2022 23:24 Zmodyfikowano dnia: 2 lutego 2022 23:24 Obejrzało: 108 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Nie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 4 lutego 2022 11:31 Zmodyfikowano dnia: 4 lutego 2022 11:31 Obejrzało: 103 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.