chciałam się dowiedzieć co mogę zrobić z osobą która opowiada o mojej osobie oraz mojej rodzinie nieprawdziwe historie.

Pytanie z dnia 12 maja

Witam serdecznie, chciałam się dowiedzieć co mogę zrobić z osobą która opowiada o mojej osobie oraz mojej rodzinie nieprawdziwe historie.
Około 3 lata temu zameldował mnie i syna w swoim mieszkaniu pewie człowiek którego traktowałam jak dziadka. Nigdy nie mieszkałam w tym mieszkaniu. Starszy pan zmarł rok temu wymeldowałem się sama z mieszkania dobrowolnie wraz z synem a człowiek który odziedziczył mieszkanie rozpowiada iż zameldowana bylam w mieszkaniu zeby od miasta dostawać pieniądze i liczyłam na spadek po zmarłym. Wiedząc ze choruje chcialam się dorobić. (Syn w dniu meldunku prawie 2lata z nazwiskiem ojca-nie jestem matka samowychowujaca wiec nie mam praw do zasiłku) człowiek który to rozpowiada odziedziczył spadek bo jest krewnym człowiek dla mnie byl to obcy starszy pan którego traktowałam przez lata jak dziadka nigdy na nic nie liczyłam. Czlowiek samotny kazde święta spędzał z moja rodzina bo spadkobierca nigdy nawet na wigilię go nie zaprosił dopiero gdy poznałam ojca mojego syna i okazało się że mieszka na jednej wsi z człowiekiem który sle obelgi w moim kierunku przypomniał sobie o starszym schorowanym wujku zeby czasem ktos na wsi nie powiedział ze obcy ludzie się nim zajmują. Gdy dziadek chorował to ja biegałam po aptekach nigdy nie czekając na wynagrodzenie. Przykre jest to że ktos moze byc tak podły i opowiadać nieprawdziwe historie. Nie potrafię psychicznie sobie z tym poradzić. Nie wiem czy moge wogole cos z tym zrobić. Boli mnie bo człowiek który to rozpowiada godzi również w dobre imię moich przyszłych teściów. Bo kazdy wie jak plotki na wioskach sie roznoszą. Mam ochotę stanąć czasem z tym człowiekiem twarzą w twarz i powiedzieć mu co myślę ale wtedy przemawia do mnie wewnętrzny głos zeby się do ich poziomu nie zniżać. Chciala bym tylko zeby ci ludzie się ode mnie odczepi i od mojej rodziny nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Czy moge cos wogole z tym zrobić?

Szanowna Pani, może Pani skierować do wskazanej osoby pisemne wezwanie do zaprzestania naruszeń Pani dóbr osobistych. Często taka forma wezwania, wraz ze wskazaniem możliwych konsekwencji niezaprzestania naruszeń, przynosi zamierzony efekt. Jeżeli potrzebowałaby Pani pomocy w sporządzeniu takiego wezwania, proszę o informację - chętnie pomogę. Z poważaniem, aplikant adwokacki Filip Majsterek

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 maja 2021 12:28 Zmodyfikowano dnia: 12 maja 2021 12:28 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Może Pani skierować do niego wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych, ale przy takim układzie i uosobieniu nie należy spodziewać się, że odniesienie Pani oczekiwany skutek.

Odpowiedź nr 2 z dnia 12 maja 2021 12:29 Zmodyfikowano dnia: 12 maja 2021 12:29 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.